Santosha

Mnoho z Vás určitě ví, že jóga není pouze pohyb na jógové podložce. Není to jen ásana – pozice v krásně padnoucích legínách, jak je u nás někdy prezentována.

Santóša je součást Nijam – filozofie jógy dle Patanjaliho sebraných spisů Yoga Suter, což jsou jedny ze základních textů jógy. Popisující jógu jako osmivětvou (ashtanga yoga : ashtau – osm, anga – větev, část)

Je to umění být spokojený právě v tuto chvíli, v situaci a na místě, kde právě teď jsme v přítomném okamžiku. 

Vnitřní spokojenost je dlouhodobý a stálý stav. Neočekávejme, že budeme spokojení někdy – až – potom co bude, když budeme mít …

Vnímavost k tomu co se právě děje zvyšujeme i díky pravidelnému praktikování jógy spolu s vědomým dýcháním s pomocí bandh a  drishti: tady a teď, nejen v našem okolním světě, jak jsme zvyklý, ale naopak v nás a s naším tělem. Není potřeba, zřeknout se plánů a cílů a těšení se na něco. Není to radost ani štěstí z něčeho co je, bylo, nebo může přijít. Je to dokázat být spokojený nepodmíněně, právě v tuto chvíli, jen protože můžeme.

 

 

Dovolit našemu obyčejnému životu aby se stal jen naším rozhodnutím a úhlem pohledu naprosto neobyčejným – fascinujícím a jedinečným.

 

 

 

“ Život je jen krátký výlet – užijte si ho „

 

Jestli o své pravidelné praxi jógy právě uvažujete, ráda Vám poradím jak začít a nastavit si ji  tak, aby byla udržitelná a bezpečná. Protože Vám Vaši jógovou cestu chci zpříjemnit, můžete si stáhnout              JÓGOVÝ PLÁNOVAČ mého pomocníka pro Vás, který po vytisknutí pomůže udržet kontrolu o tom, jak často se józe věnujete a podpoří Vaši motivaci vytrvat.

Stáhnout si ho můžete pomocí QR kódu (jako pdf soubor) :

 

Bylo toho pro Vás dnes málo? Můžete pokračovat čtením článku : Dech Udždžájí – Pránájáma

 

NAMASTE VERONIKA KASÍKOVÁ – JÓGA PRO VÁS

Namaste

Nejčtenější články :

Newsletter

Novinky a tipy

Odebírejte novinky

Přihlaste se k odběru novinek v oblasti jógy a ZÍSKÁTE SLEVU 200 Kč NA VAŠI SOUKROMOU LEKCI.

Děkujeme! Nyní prosím potvrďte odběr kliknutím na odkaz v e-mailu.