Aroma jóga – co je to?

Aromaterapie – jak název napovídá : vůně-aroma a  terapie je opravdu metodou, která využívá vonných a léčebných účinků přírodních éterických olejů, nebo-li silic. Jóga i aromaterapie pečují o naší mysl i tělo a výborně se doplňují. Dále můžeme spojit péči o naší pokožku s relaxací.

Čichové centrum je nejkratší spojení „do naší hlavy“ je to velmi rychlá a účinná cesta pro terapeutické účinky. Jedna z prvních věcí, kterou jsme po narození vnímali je vůně. Vůně je také okamžitým přenašečem emocí a vzpomínek.

Není náhoda, že se nás při vstupu do obchodních center ve městech snaží „omámit“ vůní aby nám bylo příjemně a jen tak jsme neodešli bez plných tašek. Bohužel většinou vůní umělou, která je příjemná, ale jiné působení nemá. A to je u aromaterapie jinak. Můžete si s ní pozvednout náladu, dopřát péči po sportovním výkonu, předcházet nemocem, nebo s její pomocí urychlit průběh léčby, regenerovat vlasovou pokožku i dopřát relaxační masáž a zkvalitnit spánek, a to je jen náhled…

Privátní aroma jóga je VIP záležitostí, která spojuje aromatepapii i jógu pro maximální požitek pro Vás.

 

Soukromé lekce VIP Aroma jógy

 

– součástí celé lekce je jemná a kvalitní aromaterapie, která Vás obklopuje v průběhu Vaší praxe jógy ve formě mlhy. Vůně používám různé, rozhodně se nejedná o univerzální namíchanou směs. Po hodině není aromaterapii konec, protože součástí lekce je pro Vás dárek, který vám zůstává pro následnou péči :

Tělový olej s aromaterapií – pěstící i masážní. Každý míchám osobně, vždy čerstvý a pouze s kvalitních surovin. Na přání je také možné přizpůsobit koncentraci v těhotenství, při použití pro děti, na citlivou pokožku, po slunění,…

DÁREK – TĚLOVÝ OLEJ 

lahvička pěstícího oleje pro masáž, nebo jako péči a lepší pružnost pokožky. Vhodný k použití například večer po koupeli vetřít na celé tělo, nebo na studené nohy pro lepší prokrvení. Vhodný také na vlasové zábaly.

Základem je kvalitní za studena lisovaný olej a 100% přírodní silice. Každá lahvička má velikost 10 ml a jiný obsah. Velikost Vám vystačí přibližně na 2 celotělové masáže, nebo několik při použití jen na určité partie.

Oleje se liší v použitých silicích, kdy  některé podporují zklidnění, jiné koncentraci, jiné jsou vhodnější na regeneraci pokožky,… Vůni upravuji podle ročního období, vašich preferencí, apod. Používám různé druhy nosných olejů, protože každý má jinou vstřebatelnost, hustotu, charakteristickou vůni. Můžete se seznámit s klasikou jako je mandlový olej, nebo méně častěji používanými jako makový a hořčičný a dalšími.

Celá hodina aroma jógy může být i při použití aromaterapie dynamická a zaměřená víc na tělo a potřebné partie, nebo podle přání klidnější s pasivním strečinkem, kdy se můžete plně uvolnit a nechat se protahovat aniž by jste do toho vkládali snahu a úsilí. To vše udělám za Vás já a vy se můžete věnovat pouze plnému dýchání – vdechování příjemných aromaterapeutických silic a hlubokým výdechům pro zklidnění mysli i větší uvolnění například stresem ztuhlých částí těla.

V takovém případě jde o velmi kvalitní péči o psychiku a prevenci proti důsledkům dlouhodobého stresu.

Kdo vyzkoušel už ví proč a kdy si aroma jógou můžeme zpříjemnit a obohatit praxi jógy a kdo nevyzkoušel, může se těšit 🙂 Pro více informací

 

 

A jak můžete aromaterapii využít každý den?

— jednoduše přivoněním

Svoji oblíbenou silici, nebo směs na konkrétní účely můžete mít všude s sebou.

— inhalace – skvělý pomocník během nemocí

— osvěžovače vzduchu

Jednoduché použití ve spreji. Vhodné mít připravenou konkrétní směs v určité místnosti. Osobně mám moc ráda v ložnici k použití na povlečení před spaním.

— odpařením v prostoru

Známé aromalampy se svíčkou jsou klasikou, dnes se dají sehnat i vhodnější, kde nehrozí ani přepalování oleje ani hlídání ohně např. před dětmi a domácími mazlíčky. A pro vyzkoušení se dá obejít i bez ní, stačí hrnek s horkou vodou a do něj nakapat pár kapek a nechat rozptýlit v prostoru.

— masáže

Účinný způsob relaxace a sebepéče. Je nutné silice mít naředěné základním nosným olejem ve vhodném poměru (jiný poměr je pro děti, dospělé, nebo například v těhotenství a také nosné oleje mají různé vlastnosti, kterými se liší). 

— do koupele

Příjemná cesta ke spánku. Je nutné silice naředit tukem, aby nezůstaly pouze na povrchu vody a nepodráždili kůži.

Jako první seznámení stačí vybírat si pouze ty, které nám jsou momentálně příjemné. Pro terapeutický účinek už je dobré vědět jaký, kdy, množství, které spolu vhodně kombinovat,…  Pro účinnost je ideální nesáhnout po univerzální směsi, ale nechat si připravit „na míru“.

(Ráda vám prozradím postupy vhodné ke všem metodám, tak aby byli bezpečné a maximálně přínosné. Aromaterapie je nejen  skvělou péčí, ale také prevencí. Studovala jsem docházkově v institutu Aromaterapie a dále zjišťuji informace o složení a kvalitě, od profesně zkušených například na pravidelných konferencích)

Krásné provoněné dny 🙏

TAKÉ JE MOŽNÉ POZNAT KOMBINACI AROMA-JÓGY NA SKUPINOVÉ AKCI – PŘÍKLAD PROBĚHLÉ  :

 

 

NAMASTE VERONIKA KASÍKOVÁ – JÓGA PRO VÁS

 

Namaste

Nejčtenější články :

Newsletter

Novinky a tipy

Odebírejte novinky

Přihlaste se k odběru novinek v oblasti jógy a ZÍSKÁTE SLEVU 200 Kč NA VAŠI SOUKROMOU LEKCI.

Děkujeme! Nyní prosím potvrďte odběr kliknutím na odkaz v e-mailu.