Chtěli byste se cítit lépe? Vstávat ráno s úsměvem? Zvládat všechny denní povinnosti a večer nepadat únavou? Užívat si každý den?

Každý máme nějaké množství životní energie. V rychlosti životního tempa se stává, že životem běžíme jako závodníci a najednou už nejde víc přidat. Jsme unavení a potřebovali by jsme se zastavit a nabrat nové síly, ale na to také není čas a tak běžíme a běžíme… Ztrácíme energii, která má sloužit pro nás a je na čase zamyslet se nad tím, jak energii zvýšit a udržet. S dostatkem energie budeme veselí, uvolnění, vitální a vše nám půjde lépe.

Mám pro Vás 4 tipy jak zvýšit a udržet množství energie :

 

1/ Kvalitní jídlo a pití

Konzumujte převážně kvalitní, čerstvé potraviny a pijte dostatek čisté vody. Hlídejte si aby každý den Váš jídelníček obsahoval množství čerstvého ovoce a zeleniny. Informací o tom co je zdravé a co není je poměrně mnoho. Často v nich chybí důležitá informace : užívejte si jídlo ! Jezte v klidu a s radostí. Vychutnávejte každé sousto. A když si výjimečně dopřejete něco nezdravého (nemusí toho být kopec) : pak – opravdu, ale opravdu si to užijte !

2/ Pohyb

Myslete na pohyb a zařaďte ho do každého dne. Není nutné být nadšený sportovec, každý může najít takový pohyb, ze kterého bude mít radost. Jestli jste společenská osoba, můžete spojit pohyb se setkáním se s přáteli, sportovní akcí, nebo alespoň procházkou s kamarádkou. Pro ty kdo potřebují trávit čas sami, je možné vytvořit si krátkou ranní rutinu například s jógovou podložkou a několika ásanami, nebo jít dvě poslední zastávky do práce pěšky.

Díky většímu množství kyslíku, který proudí do Vašeho mozku při různých aktivitách budete mít hned lepší náladu. Stačí několik drobných změn k tomu aby jste se cítili lépe. Například chodit častěji pěšky, doběhnout autobus, vyjít schody aniž bychom použili výtah, protáhnout se při dlouhém sezení po jízdě autem, běhat s dětmi v parku, pracovat na zahradě u domu, …

3/ Spánek

Hlídejte si dostatečný čas spánku, který vám vyhovuje. Pro dobrý spánek je důležitá kvalitní matrace, příjemné povlečení, dostatek tmy a ticho. Jakmile pocítíte únavu, nebo oslabení z nemoci zkuste jít spát už před 22 hodinou.

Osobně při větší únavě si uvařím čerstvý zázvorový čaj, dopřeji si teplou vanu, po které si čaj vypiju a zamířím do postele. A to klidně v devět večer! Zaručený recept, po kterém je mi druhý den skvěle.

A když to nejde, snažím se aspoň nepřidávat si víc a víc, ale vnímat své potřeby a dopřát si trochu klidu a být na sebe laskavá.

4, Dělat si radosti

Čím jste si dnes udělali radost? Čemu jste se zasmáli? Na co hezkého jste dnes mysleli? Dělejte si malé radosti pravidelně a plánujte si hezké věci ať je stále na co se těšit. Je to poslední tip a může zabrat nejméně času a přesto někdy může být v momentální okamžik ten nejdůležitější.

Malé radosti dělají ze života jeden velký zázrak ! 🙏

 

Přeji Vám mnoho energie a chuti do plnohodnotného života

 

– zdroj fotky : Canva

NAMASTE   Veronika Kasíková – Jóga pro Vás