4 tipy na zvýšení životní energie

Chtěli byste se cítit lépe? Vstávat ráno s úsměvem? Zvládat všechny denní povinnosti a večer nepadat únavou? Užívat si každý den?

Každý máme nějaké množství životní energie. V rychlosti životního tempa se stává, že životem běžíme jako závodníci a najednou už nejde víc přidat. Jsme unavení a potřebovali bysme se zastavit a nabrat nové síly, ale na to také není čas a tak běžíme a běžíme… Ztrácíme energii, která má sloužit pro nás a je na čase zamyslet se nad tím, jak energii zvýšit a udržet. S dostatkem energie budeme veselí, uvolnění, vitální a vše nám půjde lépe.

Mám pro Vás 4 tipy jak zvýšit a udržet množství energie :

1/ Kvalitní jídlo a pití

Konzumujte převážně kvalitní, čerstvé potraviny a pijte dostatek čisté vody. Hlídejte si aby každý den Váš jídelníček obsahoval množství čerstvého ovoce a zeleniny. Informací o tom co je zdravé a co není je poměrně mnoho. Často v nich chybí důležitá informace : užívejte si jídlo ! Jezte v klidu a s radostí. Vychutnávejte každé sousto. A když si výjimečně dopřejete něco nezdravého : užijte si to !

2/ Pohyb

Myslete na pohyb a zařaďte ho do každého dne. Díky většímu množství kyslíku, který proudí do Vašeho mozku při různých aktivitách budete mít hned lepší náladu. Stačí několik drobných změn k tomu aby jste se cítili lépe. Můžeme chodit častěji pěšky, doběhnout autobus, vyjít schody aniž bychom použili výtah, protáhnout se při dlouhém sezení po jízdě autem, běhat s dětmi v parku, pracovat na zahradě u domu, …

3/ Spánek

Hlídejte si dostatečný čas spánku a choďte včas spát. Pro dobrý spánek je důležitá kvalitní matrace, příjemné povlečení, dostatek tmy a ticho. Jakmile pocítíte únavu, nebo oslabení z nemoci zkuste jít spát už před 22hodinou.

4, Dělat si radost

Čím jste si dnes udělali radost? Čemu jste se zasmáli? Na co hezkého jste dnes mysleli? Dělejte si malé radosti pravidelně a plánujte si hezké věci ať je stále na co se těšit.

 

Přeji Vám mnoho energie a chuti do plnohodnotného života.

Veronika Kasíková

– zdroj fotky : 123RF.cz