4 tipy na zvýšení životní energie

Chtěli byste se cítit lépe? Vstávat ráno s úsměvem? Zvládat všechny denní povinnosti a večer nepadat únavou? Užívat si každý den?

Každý máme nějaké množství životní energie. V rychlosti životního tempa se stává, že životem běžíme jako závodníci a najednou už nejde víc přidat. Jsme unavení a potřebovali by jsme se zastavit a nabrat nové síly, ale na to také není čas a tak běžíme a běžíme… Ztrácíme energii, která má sloužit pro nás a je na čase zamyslet se nad tím, jak energii zvýšit a udržet. S dostatkem energie budeme veselí, uvolnění, vitální a vše nám půjde lépe.

Mám pro Vás 4 tipy jak zvýšit a udržet množství energie :

 

1/  Kvalitní jídlo a pití

Konzumujte převážně kvalitní, čerstvé potraviny a pijte dostatek čisté vody. Hlídejte si aby každý den Váš jídelníček obsahoval množství čerstvého ovoce a zeleniny. Informací o tom co je zdravé a co není je poměrně mnoho. Často v nich chybí důležitá informace : užívejte si jídlo ! Jezte v klidu a s radostí. Vychutnávejte každé sousto. A když si výjimečně dopřejete něco nezdravého (nemusí toho být kopec) : pak – opravdu, ale opravdu si to užijte !

2/  Pohyb / regenerace

Myslete na pohyb a zařaďte ho do každého dne. Není nutné být nadšený sportovec, každý může najít takový pohyb, ze kterého bude mít radost. Jestli jste společenská osoba, můžete spojit pohyb se setkáním se s přáteli, sportovní akcí, nebo alespoň procházkou s kamarádkou. Pro ty kdo potřebují trávit čas sami, je možné vytvořit si krátkou ranní rutinu například s jógovou podložkou a několika ásanami, nebo jít dvě poslední zastávky do práce pěšky.

Díky většímu množství kyslíku, který proudí do Vašeho mozku při různých aktivitách budete mít hned lepší náladu. Stačí několik drobných změn k tomu aby jste se cítili lépe. Například chodit častěji pěšky, doběhnout autobus, vyjít schody aniž bychom použili výtah, protáhnout se při dlouhém sezení po jízdě autem, běhat s dětmi v parku, pracovat na zahradě u domu, …

Naše tělo si umí dopřát regeneraci a samoozdravné procesy samo, ale někdy ze stresu, přetížení a množství práce nemůžeme odpočívat tak kvalitně, jak by bylo potřeba. Časem pro sebe před spaním až už je to zajít si na masáž, nebo si dopřát teplou koupel. A když pocítíte únavu, zkuste odložit vše co je na první pohled nutné udělat navíc do práce, nebo pro rodinu a vyjímečně si vypít teplý čaj a jít spát dřív než v jiné dny.

Zkuste vnímat své potřeby – prozradím Vám tajemství    :    pozornost a vnímavost zvyšuje i pravidelná praktikování jógy.

3/  Dýchání

Jak často zaměřujete svou pozornost k dýchání? Jestli denně praktikujete jógu, tak máte vyhráno, ale možná.. Ne každý se věnuje pravidelně praxi jógy a možná to ani není Vaše cesta, přesto zkuste nezapomenout na DECH. Tělo nám dýchání zařizuje samo a proto mu často nevěnujeme žádnou pozornost. Všimly jste si ale někdy jak dýcháte, když jste ve spěchu, nebo stresu? Jak dýcháte, když Vás někdo naštve? Jak dýcháte, když pracujete?

Mnoho času dýcháme mělce,  povrchně a s mnohem menší kapacitou, než k tomu můžeme využít. Někdy jsme shrbení dlouhé hodiny za počítačem, bez přestávky a automatické nádechy jsou poloviční, než jak bysme dýchali venku při chůzi. Postavení těla při únavě a naštvání nás také limituje a zkracuje délku nádechu a výdechu.

Zkuste 2 minutový dýchánek čas kdy si nastavíte minutku rovně se posadíte, nebo ideálně položíte rovně například na postel a věnujete pozornost jen nádechu a výdechu. Nádech přichází nosem a postupně zkuste prodlužovat každý další výdech. JSOU TO JEN 2 MINUTY – „to dáte“ 😃👍

Další tip na dechovou praxi najdete v tomto článku

 

4,  Dělat si radosti

Čím jste si dnes udělali radost? Čemu jste se zasmáli? Na co hezkého jste dnes mysleli? Dělejte si malé radosti pravidelně a plánujte si hezké věci ať je stále na co se těšit. Je to poslední tip a může zabrat nejméně času a přesto někdy může být v momentální okamžik ten nejdůležitější.

Malé radosti dělají ze života jeden velký zázrak ! 🙏

 

Přeji Vám mnoho energie a chuti do plnohodnotného života

 

– zdroj fotky : Canva

NAMASTE VERONIKA KASÍKOVÁ – JÓGA PRO VÁS

 

Namaste

Nejčtenější články :

Newsletter

Novinky a tipy

Odebírejte novinky

Přihlaste se k odběru novinek v oblasti jógy a ZÍSKÁTE SLEVU 200 Kč NA VAŠI SOUKROMOU LEKCI.

Děkujeme! Nyní prosím potvrďte odběr kliknutím na odkaz v e-mailu.