Jógu praktikuji od roku 2010, první lekci jsem navštívila pár let předtím jako doprovod kamarádky se záměrem celkově se protáhnout ke sportu, kterému jsem se vždy ráda věnovala ve volném čase. Mé očekávání bylo …

… že to prostě vydržím, jako aktuálně potřebné, protože jóga vypadala na první pohled jako postávání s protažením. Potřebovala jsem srovnat svalové dysbalance ze sportu zaměřeného na nohy a zároveň protáhnout po sedavých dnech v kanceláři.

Zajímalo mě jen provádění ásán. Překvapilo mě, že to nebyla jen pohoda na podložce a dynamické části jsem na sobě vnímala i další den. Navíc jsem si odnesla jedinečný pocit klidu, který ve mě přetrvával po každé lekci. A pro něj jsem se začala vracet na podložku.

Co se děje na podložce? Tělo se hýbe, sílí a protahuje a mysl odpočívá díky pozornosti u dechu. Začalo mě zajímat víc co se děje uvnitř, že se během hodiny začnu cítit jako po luxusním mnoha hodinovém spánku. Zkoušela jsem různé styly jógy abych objevovala jak na mě působí. Postupně se jóga stala se důležitou součástí mého života.

Jóga je pro mě cesta vědomého pohybu, pozornosti k dechu, koncentrace, všímavosti (mindfulness), vnímání přítomného okamžiku, sebepoznání, radosti i vděčnosti. Věřím, že v sobě všichni máme poklad v podobě potenciálu, který můžeme rozvíjet.

  • Pojďte se mnou objevovat dobrodružnou cestu skrze praxi jógy – někdy ta nejnapínavější cesta nevede směrem ven, ale dovnitř.

Máte chuť na další čtení?  https://www.veronikakasikova.cz/category/blog/

Odebírejte novinky

Přihlaste se k odběru novinek v oblasti jógy a ZÍSKÁTE SLEVU 200 Kč NA VAŠI SOUKROMOU LEKCI.

Děkujeme! Nyní prosím potvrďte odběr kliknutím na odkaz v e-mailu.