Můj příběh

Jógu praktikuji od roku 2010, první lekci jsem navštívila pár let předtím jako doprovod mé úžasné kamarádky se záměrem celkově se protáhnout ke sportu, kterému jsem se vždy ráda věnovala ve volném čase. Mé očekávání bylo …

… že to prostě vydržím, jako aktuálně potřebný protahovací doplněk, protože jóga vypadala na první pohled jako postávání. Potřebovala jsem srovnat svalové dysbalance ze sportu zaměřeného na nohy a zároveň protáhnout záda po sedavých dnech v kanceláři.

Zajímalo mě jen provádění ásan. Překvapilo mě, že to nebyla jen pohoda na podložce a dynamické části jsem na sobě vnímala i další den. Navíc jsem si odnesla jedinečný pocit klidu, který ve mě přetrvával po každé lekci. A pro něj jsem se začala vracet na podložku.

Co se děje na podložce? Tělo se hýbe, sílí a protahuje a mysl odpočívá díky pozornosti u dechu. Začalo mě zajímat víc co se děje uvnitř, že se během hodiny začnu cítit jako po luxusním mnoha hodinovém spánku. Zkoušela jsem různé styly jógy abych objevovala jak na mě působí.

Jóga je pro mě cesta vědomého pohybu, pozornosti k dechu, koncentrace, všímavosti (mindfulness), vnímání přítomného okamžiku, sebepoznání, radosti i vděčnosti. Praktikuji jógu ve všech životních obdobích na podložce i mimo ni a postupně se jóga stala důležitou součástí mého života.

Věnovala jsem se jí v mladších letech, během celých obou těhotenstvích i po porodech a optimisticky věřím, že budu praktikovat i v pokročilém věku – protože mi dává mnoho. Možná to půjde lépe a budu se na vlně dechu kroutit ve všelijakých pozicích a možná budu jen sedět a věnovat se pranájamě, santóše, dháraně. I to je pro mě naprosto v pořádku, protože praktikuji tak, jak to zrovna dovoluje momentální situace. Někdy to jde samo a jindy praktikuji jen „své minimum“, přesto jsem stále na cestě a kráčím dál – krok za krokem.

Věřím, že v sobě všichni máme poklad v podobě potenciálu, který můžeme rozvíjet.

  • Pojďte se mnou objevovat dobrodružnou cestu skrze praxi jógy – někdy ta nejnapínavější cesta nevede směrem ven, ale dovnitř.

Máte chuť na další čtení?  https://www.veronikakasikova.cz/category/blog/

 

– DO YOUR PRACTICE AND ALL IS COMING – Sri K.Patabbhi Jois

Odebírejte novinky

Přihlaste se k odběru novinek v oblasti jógy a ZÍSKÁTE SLEVU 200 Kč NA VAŠI SOUKROMOU LEKCI.

Děkujeme! Nyní prosím potvrďte odběr kliknutím na odkaz v e-mailu.