Otevřené srdce

Jedna z našich vnitřních potřeb je být milován – partnery, blízkými, okolím,… Můžeme se chovat v životě cíleně tak, aby nás tito lidé milovali, jenže po nějaké době přestáváme být sami sebou a to vede k pocitu nespokojenosti.

Z pohádek a filmů může láska vypadat jako něco mířeného směrem ven k dalším lidem. Ale co sebeláska? Vážit si sebe, uvědomovat si kdo jste a co potřebujete, aby Vám bylo dobře? Jaké maličkosti jsou pro Vás důležité a můžete si je dopřávat pravidelně bez ohledu na čas, okolí a další lidi?

Věnovat se sami sobě  je jako plnit pohár, který se postupně naplňuje až začne přetékat a jakmile naplníte svůj pohár, můžete rozdávat i ostatním. Když se pohár nebude pravidelně plnit, možná nebude ani z čeho rozdávat…

 

Srdeční čakra (Anáhata) je čtvrtá prostřední ze sedmi čaker. Nachází se přibližně uprostřed hrudníku, na místě kam většina lidí ukáže, když řekne : „ já “. Oblast srdce je úzce spojena s láskou, něhou, soucitem, odpuštěním. Negativní část je spojena se strachem, majetnictvím. Přes srdce se učíme milovat nepodmíněně a více se nacítit na druhé.

Je tedy mostem  mezi nebem a zemí. Spojuje tři spodní čakry, které jsou o potřebách, sexualitě, pocitu bezpečí, sebedůvěře, moci a tři horní čakry, které jsou více duchovní,  intuice, myšlení, komunikace.

Otevřené srdce je místo kde může proudit prána, kyslík, energie a i láska. Na otevírání oblasti srdce se můžete dostávat i jógou a to převážně díky záklonovým ásanám.

 

 

 

„Správně vidíme jedině srdcem,

to nejdůležitější je očím neviditelné.“

 

( Malý princ – Antoine de Saint-Exupéry )

 

 

NAMASTE VERONIKA KASÍKOVÁ – JÓGA PRO VÁS

 

 

 

 

Namaste

Nejčtenější články :

Newsletter

Novinky a tipy

Odebírejte novinky

Přihlaste se k odběru novinek v oblasti jógy a ZÍSKÁTE SLEVU 200 Kč NA VAŠI SOUKROMOU LEKCI.

Děkujeme! Nyní prosím potvrďte odběr kliknutím na odkaz v e-mailu.