Použití esenciálních olejů v období nachlazení, chřipek, …

Aromaterapie – použití esenciálních olejů v období nachlazení, chřipek, …

V období kdy přichází nachlazení, virózy a chřipky naše tělo volá po odpočinku aby mělo čas zotavit se a nabrat sílu. Máme různé možnosti jak se léčit.  Můžeme použít farmaceutických léků, nebo jít přirozenější cestou s bylinkami a aromaterapií.  Asi nejznámější použití esenciálních olejů je inhalace. Do aromalampy, nebo misky s horkou vodou nakapat 6 kapek na místnost s nechat rozvonět.

Co by měla obsahovat malá aromaterapeutická lékárnička v tomto období:

 

Eucalyptus –  Je velice účinný na celé dýchací ústrojí. Při nachlazení, rýmě, uvolňuje dýchací cesty, usnadňuje vykašlávání a čistí plíce od hlenu. Výborně čistí vzduch. Celkově posiluje imunitu.

Tea Tree oil –  Má výraznou vůni. Velmi silné přírodní antibiotikum a je také antiseptický. Výborný při různých bakteriálních infekcích. Celkově posiluje imunitu. Nepoužívat v těhotenství a u dětí do 3 let.

Máta –  Použití při rýmě a dýchacích onemocněních. Pomáhá na kašel, zejména suchý. Ulevuje při bolestech. Máta peprnější je výraznější, je možné použít jemnější mátu kadeřavou. Neužívat v těhotenství a u dětí do 3 let.

Ravintsara – Výborná silice hlavně při prevenci, ale i  léčbě virových onemocnění. Posiluje imunitu.

Tymián –  Pomáhá při suchém i vlhkém kašli. Je protiinfekční, antibakteriální a posiluje funkci celého organizmu. Je to pomocník při bolesti kloubů a svalů. Nepoužívat v těhotenství a pro děti do 3 let.

Borovice je antibakteriální a protiinfekční. Opět účinný při dýchacích potížích od nachlazení až po astma.

Smrk –  Má antiseptické, antibakteriální účinky. Usnadní vykašlávání a zmírní zahlenění. Další pomocník při zmírnění bolesti svalů a kloubů.

Citron –  Celkově pročišťuje organismus. Stimuluje lymfatický systém, který je zodpovědný za imunitu.

 

Zdroj foto : 123RF

 

NAMASTE VERONIKA KASÍKOVÁ – JÓGA PRO VÁS

 

Namaste

Nejčtenější články :

Newsletter

Novinky a tipy

Odebírejte novinky

Přihlaste se k odběru novinek v oblasti jógy a ZÍSKÁTE SLEVU 200 Kč NA VAŠI SOUKROMOU LEKCI.

Děkujeme! Nyní prosím potvrďte odběr kliknutím na odkaz v e-mailu.